Homepage Events MERINO MUSTER Virtual Race (WANAKA NEW ZEALAND)

MERINO MUSTER Virtual Race

Search by ...
Gender
Cat
Country
Total: 91 Female: 26 Male: 65
Pos M/F pos Bib First and last name Birth year Gender Country Residence Club/Firm/School Cat Cat pos Status Result
1 1 676 Jannis Tordheim 1984 Male
Sweden
Stockholm Frontrunners M U40 1 Distance completed 01:12:13
2 2 623 Matt Chandler 1964 Male
Vermont
  M U60 1 Distance completed 01:30:49
3 3 615 Fredrik Granlund 1966 Male
N/A
XC Sthlm Ski Club M U55 1 Distance completed 01:31:57
4 4 665 Rod Clutterbuck 1945 Male
Australia
Telemark Nordic Ski Club M O70 1 Distance completed 01:32:25
5 5 601 Mart Välba 1959 Male
Harju maakond
Eesti Worldloppeti Klubi M U65 1 Distance completed 01:36:32
6 6 629 Jack Zagorski 1950 Male
Australia
Tour de Friday M O70 2 Distance completed 01:36:53
7 7 677 Adrian Blake 1954 Male
Valgamaa
Adrian Blake Pty Ltd M U70 1 Distance completed 01:42:25
8 8 631 Olivier Traulle 1964 Male
Haute-Garonne
Ski Club de Beille
Météo-France
M U60 2 Distance completed 01:45:15
9 9 705 Jacques Wong 1945 Male
Québec
  M O70 3 Distance completed 01:51:15
10 10 643 Andrew Walker 1951 Male
Victoria
  M U70 2 Distance completed 01:52:04
11 11 698 Greg Turnbull 1970 Male
Nsw
  M U55 2 Distance completed 01:52:32
12 12 675 Peter Green 1977 Male
Victoria
  M U45 1 Distance completed 01:53:28
13 13 634 Stefan Eich 1967 Male
Bayern
Skizunft Römerstein M U55 3 Distance completed 01:53:33
14 1 652 Stephanie Croteau 1957 Female
Hennepin
Endurance United W U65 1 Distance completed 01:57:42
15 14 629 Jack Zagorski 1950 Male
Australia
Tour de Friday M O70 4 Distance completed 01:57:58
16 2 630 Ann Bellingham 1956 Female
Victoria
Birkebeiner Nordic Ski Club W U65 2 Distance completed 02:01:57
17 15 659 Mark Arneil 1962 Male
Victoria
  M U60 3 Distance completed 02:03:50
18 3 646 Anna Demers 1984 Female
Barron
  W U40 1 Distance completed 02:07:36
19 16 691 Robert Kuehn 1952 Male
Door
  M U70 3 Distance completed 02:07:39
20 17 620 Jan Vadlejch 1944 Male
Jerusalem
Jerusalem Ski Club M O70 5 Distance completed 02:07:57
21 4 690 Paula Kuehn 1953 Female
Door
  W U70 1 Distance completed 02:08:00
22 5 660 Sally Arneil 1966 Female
Victoria
  W U55 1 Distance completed 02:08:59
23 6 651 Peggy Hung 1970 Female
BC
Sovereign Lake Nordic W U55 2 Distance completed 02:13:02
24 18 614 Roman Sevcik 1970 Male
Slovakia
  M U55 4 Distance completed 02:15:57
25 19 658 Luke Ryan 1977 Male
Australia
  M U45 2 Distance completed 02:16:35
26 20 606 Malcolm Mckinnon 1955 Male
Victoria
Myrtleford Ski Club M U70 4 Distance completed 02:17:43
27 7 607 Mirella Mckinnon 1951 Female
VIC
Myrtleford Ski Club W U70 2 Distance completed 02:17:43
28 21 701 Timothy Pera 1951 Male
Ramsey
  M U70 5 Distance completed 02:21:00
29 8 702 Megan Pera 1991 Female
Ramsey
  W U30 1 Distance completed 02:21:00
30 9 704 Kathleen Culhane-Pera 1953 Female
Ramsey
  W U70 3 Distance completed 02:21:00
31 22 608 Robert Page 1972 Male
West Midlands
  M U50 1 Distance completed 02:21:46
32 10 616 Caitlin Anderson 1988 Female
MN
  W U35 1 Distance completed 02:24:42
33 23 649 Tarmo Kastemäe 1976 Male
Harju maakond
  M U45 3 Distance completed 02:25:52
34 11 604 Connie Meek 1946 Female
Sawyer
Ski and Tea W O70 1 Distance completed 02:26:42
35 24 613 Vitaly Akhmetdinov 1961 Male
RUS
Stone Island XC M U60 4 Distance completed 02:27:48
36 25 618 Tommy Lahti 1980 Male
Ostrobothnia
Skatila IK
-
M U45 4 Distance completed 02:28:12
37 12 688 Carina Aberger Hammarstrand 1962 Female
Skåne
Physiochraft AB
Physiochraft AB
W U60 1 Distance completed 02:28:34
38 26 687 Ernst Aberger 1956 Male
Skåne
Physiochraft AB
Physiochraft AB
M U65 2 Distance completed 02:28:34
39 27 650 Gerry Furseth 1964 Male
BC
Sovereign Lake Nordic M U60 5 Distance completed 02:28:36
40 28 609 Jörgen Hartikainen 1972 Male
Uppland
Uppsala Vasaloppsklubb M U50 2 Distance completed 02:31:34
41 29 685 Roni Carmichael 1960 Male
Varsinais-Suomi
  M U65 3 Distance completed 02:33:50
42 30 638 Anders Svensson 1969 Male
Sweden
  M U55 5 Distance completed 02:35:13
43 31 673 Tamas Gyorgy Boldogh 1978 Male
Budapest
Vasas Sc M U45 5 Distance completed 02:37:53
44 32 656 Christoph Strutz 1979 Male
Thüringen
Luisenthaler SV M U45 6 Distance completed 02:38:35
45 33 684 Michael Bednorz 1958 Male
Victoria
  M U65 4 Distance completed 02:39:14
46 34 663 Len Budge 1951 Male
Australia
Howmans Gap All Stars
Skike Australia
M U70 6 Distance completed 02:39:56
47 35 692 Alastair Smaill 1958 Male
New Zealand
  M U65 5 Distance completed 02:40:02
48 13 693 Ann Smaill 1959 Female
New Zealand
  W U65 3 Distance completed 02:40:02
49 14 612 Marg Marghayes 1962 Female
Victoria
  W U60 2 Distance completed 02:41:27
50 36 602 Veli Rautiainen 1948 Male
FI
  M O70 6 Distance completed 02:42:30
51 37 678 Martin Walther 1974 Male
Kt. Schaffhausen
LC Schaffhausen M U50 3 Distance completed 02:42:39
52 38 679 Michael Huebscher 1987 Male
Kt. Zuerich
RC Schaffhausen M U35 1 Distance completed 02:42:46
53 39 611 Bruce Wharrie 1960 Male
Victoria
  M U65 6 Distance completed 02:44:46
54 40 689 Kaupo Kaiv 1970 Male
Võru maakond
  M U55 6 Distance completed 02:47:02
55 41 700 Kristbjorn Sigurjonsson 1960 Male
Isafjordur
Fossavatnsgangan M U65 7 Distance completed 02:49:17
56 15 695 Claire Sandford 1963 Female
NSW
  W U60 3 Distance completed 02:52:33
57 42 632 Ahto Vink 1969 Male
Võru maakond
HRK M U55 7 Distance completed 02:53:44
58 43 617 David Anderson 1984 Male
MN
  M U40 2 Distance completed 02:56:34
59 44 603 Kari Jylhä 1953 Male
Uusimaa
Silvini Madshus Team M U70 7 Distance completed 02:56:40
60 45 619 Indrek Lasseron 1940 Male
Harju maakond
Estonian Worldloppet Club M O70 7 Distance completed 03:01:03
61 46 641 Vincent Humphries 1961 Male
Victoria
  M U60 6 Distance completed 03:05:50
62 47 637 Rich Mueller 1957 Male
Holland Patent
  M U65 8 Distance completed 03:12:22
63 16 669 Pip Macdonald 1975 Female
New Zealand
  W U50 1 Distance completed 03:16:09
64 48 697 Mike Clare 1949 Male
Canterbury
  M O70 8 Distance completed 03:17:07
65 17 696 Diana Patterson 1950 Female
Canterbury
  W O70 2 Distance completed 03:17:07
66 49 633 Art Michalek 1981 Male
New York
  M U40 3 Distance completed 03:25:10
67 50 628 Kalev Joonas 1963 Male
Võru maakond
Valio Eesti AS M U60 7 Distance completed 03:30:50
68 51 654 Lennart Agestam 1951 Male
x
Hopp och lek M U70 8 Distance completed 03:34:14
69 52 624 Franco Landra 1962 Male
Torino
  M U60 8 Distance completed 03:36:09
70 18 653 Maria Agestam 1956 Female
x
Hopp och lek W U65 4 Distance completed 03:37:13
71 53 666 Jonas Agestam 1960 Male
Sweden
Church of Sweden M U65 9 Distance completed 03:38:29
72 19 667 Eva Katarina Agestam 1962 Female
Östergötland
Church of Sweden W U60 4 Distance completed 03:39:03
73 54 621 John Sim 1949 Male
NSW
xcnsw M O70 9 Distance completed 03:45:00
74 55 625 Kaimar Siidra 1975 Male
Võru maakond
X-Team M U50 4 Distance completed 03:58:26
75 20 636 Vigdis Holom 1982 Female
Norway
  W U40 2 Distance completed 03:58:52
76 56 639 Kernneth Blatt 1946 Male
Hartford
  M O70 10 Distance completed 04:07:14
77 57 668 Jason Macdonald 1975 Male
New Zealand
  M U50 5 Distance completed 04:09:33
78 21 647 Anna Harris 2002 Female
Peterborough
Kawartha Nordic W U20 1 Distance completed 04:17:55
79 58 657 Peter Cunningham 1954 Male
NSW
Canberra Alpine Club M U70 9 Distance completed 04:21:46
80 59 644 Isaac Fortin 2003 Male
Peterborough
Kawartha Nordic M U18 1 Distance completed 04:22:28
81 60 694 Olavi Valner 1956 Male
Harju maakond
GoAndRun
ChampionChip Eesti OÜ
M U65 10 Distance completed 04:23:30
82 61 648 Todd Harris 1969 Male
Ontario
Kawartha Nordic M U55 8 Distance completed 04:27:26
83 62 640 Andrew Roxburgh 1974 Male
NSW
  M U50 6 Distance completed 04:28:15
84 63 662 Juan Gomez Carrillo 1955 Male
Tierra del Fuego
  M U70 10 Distance completed 04:37:44
85 65 683 Jack King 2008 Male
Perthshire
  M U14 1 Distance completed 04:39:58
86 23 680 Keri Mcarthur-King 1979 Female
Perthshire
  W U45 1 Distance completed 04:39:58
87 64 681 Duncan King 1976 Male
Perthshire
  M U45 7 Distance completed 04:39:58
88 22 682 Lucy King 2008 Female
Perthshire
  W U14 1 Distance completed 04:39:58
89 24 671 Sarah Roxburgh 1971 Female
Nsw
  W U50 2 Distance completed 05:26:12
90 25 635 Fiona Mcgrath 1971 Female
New South Wales
Australian Alpine Club
LHSA
W U50 3 Distance completed 07:07:17
91 26 642 Marguerite Humphries 1991 Female
Australian Capital Territory
  W U30 2 Distance completed 10:31:55
Sulge

Tulemuse detailne info

...